Для визначення готовності закладів охорони здоров’я для госпіталізації в Житомирській області пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та надання медичної допомоги розпорядженням голови Житомирської ОДА від 07.04.2021 № 246 при облдержадміністрації створено моніторингову комісію, контроль за роботою якої здійснюватиме перша заступниця голови ОДА Наталія Остапченко.

 

07 квітня вона відвідала КНП «Лікарня» Пулинської селищної ради та Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання (центральна районна лікарня) для моніторингу готовності цих закладів надавати допомогу хворим на коронавірус. Зокрема Наталія Остапченко оглянула відділення, які займаються лікуванням хворих на COVID-19, відділення екстреної медичної допомоги та реконструйоване у рамках програми Президента «Велике будівництво» приймальне відділення, у якому встановлено сучасне медичне обладнання.

 

Під час перевірки було встановлено:

 

у Пулинській лікарні визначено 50 ліжкомісць для хворих на коронавірусну інфекцію та пацієнтів із підозрою на COVID-19, з яких зайнято 23 та 3 відповідно. Отже всього заповнено 56% ліжкомісць. Киснем забезпечено 95% ліжок;

 

у Новоград-Волинській лікарні визначено 140 ліжкомісць для хворих на коронавірусну інфекцію та пацієнтів із підозрою на COVID-19, з яких зайнято 116 та 5 відповідно. Отже всього заповнено 86,4% ліжкомісць. Киснем забезпечено 100% ліжок.

 

Керівник Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об’єднання Василь Борис також розповів, що за кошти НСЗУ (з пакету послуг COVID-19) для лікарні придбано цифрову рентген-діагностичну систему з рентгенографічним столом та вертикальною стійкою на базі цифрового плоскопанельного детектора FDR SMART X FGXR 52S, вартість якої складає 4 750 000,00 грн.

 

Крім того, за кошти місцевого бюджету придбано ємність для зберігання рідкого кисню 5000 л вартістю 1 550 000,00 грн.

 

Нагадаємо, що 07 квітня перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко провела онлайн-брифінг щодо реконструкції КУ «Обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради

 

Також 07 квітня голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко взяв участь у відкритті амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с.Краснополі.

 

Довідково. Моніторингову комісію при облдержадміністрації для визначення готовності закладів охорони здоров’я для госпіталізації в Житомирській області пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та надання медичної допомоги створено відповідно до протокольного рішення за результатами селекторної наради під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України к.Тимошенка від 05.04.2021.