Вакцинація від COVID-19 повинна бути ефективною та швидкою. Для цього, місця, де приймають пацієнтів, мають обладнання, яке забезпечує необхідні умови зберігання вакцин, є безпечними та доступними для пацієнтів.

 

Тому фахівці Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я за підтримки ВООЗ запропонували такі підходи до імунізації від коронавірусної хвороби COVID-19.

 

     Вакцинація за допомогою мобільних бригад з імунізації

 

Мобільні бригади задіяні вже на першому етапі вакцинації. Надалі вони працюватимуть там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень буде ускладненим або неможливим.

 

Усього утворено 572 мобільні бригади з імунізації.

 

Одна мобільна бригада складається з лікаря, двох медичних сестер та водія, а також резервного лікаря та медичної сестри.

 

В оснащенні вона має:

 

  • необхідні матеріали для вакцинації 100 осіб на день;
  • протишокову аптечку;
  • пам’ятки з інструкціями для пацієнтів.

 

Мобільні бригади з імунізації одержують на регіональних складах попередньо визначену кількість доз вакцин залежно від кількості пацієнтів, яких потрібно щепити.

 

    Вакцинація у пунктах щеплень 

 

Розрахунково для проведення вакцинації від COVID-19 мають діяти 4250 стаціонарних пунктів щеплень, які утворено на базі закладів охорони здоров’я, які обслуговують дорослих. 

 

Завдяки такій кількості додаткових пунктів щеплень буде забезпечена неперервність рутинної вакцинації українців.  

 

У пунктах щеплень вакцинують усі пріоритетні групи, що підлягають вакцинації.

 

У пунктах щеплень працюють лише ті медичні працівники (лікар, фельдшер, молодший спеціаліст з медичною освітою), які пройшли спеціальну щорічну підготовку та володіють правилами організації та технікою проведення щеплень, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій чи ускладнень. 

 

Пункти щеплень одержують попередньо визначену кількість доз вакцин із регіональних складів. 

 

Переглянути перелік доступних пунктів щеплення можна ТУТ.