Якщо Ви небайдужа до дитячих доль людина, Вам варто ознайомитися з наведеною нижче інформацією!

Можливо саме Вас виглядають дітки, котрі залишені без батьківського піклування!

Саме Ви зможете змінити дитячий світ на краще!

Вам варто завітати до нас! Адреса нижче.

Отже, розпочнемо

Як взяти дитину в сім’ю

https://khm.gov.ua/sites/default/files/2017-08-02-03.jpg

Конвенція ООН про права дитини наголошує, що дитині для повного та гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Саме тому наша діяльність спрямована на створення таких форм утримання та виховання дітей, що здатні були б замінити сім’ю дитині, яка її втратила. Діти повинні зростати в сім‘ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім‘я.

Ця стаття має допомогти Вам якщо Ви хочете взяти дитину з дитячого закладу, але не можете визначитися, що краще для неї і для Вас.

Законодавством передбачено кілька форм утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також їх пріоритетність, а саме: усиновлення, опіка (піклування), прийомна сім‘я, дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ).

Розпочнемо з УСИНОВЛЕННЯ як найбільш бажаної форми для дитини.

Усиновлення – це прийняття у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина з усіма правами та обов‘язками, як із боку дорослих, так і з боку дітей. Воно відбувається на підставі рішення суду і є таємним.

Дитина, яку Ви візьмете, буде повністю Ваша. Ви вправі змінити всі її дані (прізвище, ім'я, по батькові, дату, місце народження). Перед законом ви – її батьки, а вона – ваша кровиночка. Ви маєте право на отримання допомоги при усиновленні (питаннями оформлення займаються органи соціального захисту за місцем Вашого проживання).

З банком даних про дітей, які підлягають усиновленню, Ви зможете ознайомитись у службах у справах дітей в межах міста чи області після постановки на облік кандидатів в усиновлювачі. Всеукраїнський банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ведеться в Міністерством соціальної політики.

Ще одна форма сімейного виховання дітей це – ОПІКА (ПІКЛУВАННЯ). Вона оформляється зазвичай до повноліття, але може бути припинена, наприклад, якщо знайшлись зниклі батьки або їх відновили в батьківських правах, повернулись з місць позбавлення волі, ін.

Опікунами призначають здебільшого родичів дитини.

Опікуни (піклувальники) є законними представниками дитини. До їх обов’язків належить виховання, піклування про здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток підопічного, забезпечення одержання повної загальної середньої освіти, оформлення соціальної допомоги, пенсії, аліментів.

За процесом виховання підопічного вестиметься контроль з боку служби у справах дітей, центру надання соціальних послуг, школи. Ви зобов‘язані звітувати про те, як розпоряджаєтеся коштами та майном дитини. Дитина буде знати, що Ви їй не тато і не мама, прізвище у неї залишиться колишнім. Родинні зв‘язки батьків, родичів та дитини не втрачаються.

Ще один варіант прийняття дитини на виховання – ПРИЙОМНА СІМ’Я та ДИТЯЧИЙ БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ.

Прийомна сім'я – це сім’я або окрема особа, яка взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – сім'я або особа, яка не перебуває у шлюбі, куди влаштовуються на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

Це зазвичай діти старшого віку чи з важкими захворюваннями, або діти з братами та сестрами, яких не можна розділяти. Тобто ті діти, яких не вдалося влаштувати в сім‘ю усиновителів, і немає родичів, які б узяли їх під опіку чи піклування. Тут Ви на роботі. З Вами укладають договір. Нараховують зарплату. На утримання дітей надаються кошти, витрати яких контролюються. Прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу є тимчасовим заходом, щоб не влаштовувати дитину в притулок до того, як її усиновлять, оформлять опіку або повернуть батькам. Діти з прийомної сім‘ї та ДБСТ мають право підтримувати особисті контакти з біологічними батьками та іншими родичами. Кандидати для створення прийомної сім‘ї, дитячого будинку сімейного типу в обов‘язковому порядку мають пройти курс навчання.

З 1 січня 2020 року державою збільшено виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання. Розмір допомоги залежить від віку дитини. Місячна норма соціальних виплат на дітей складає 2,5 неоподаткованих прожиткових мінімуми визначених законодавством для даного віку, для дітей з     інвалідністю  – 3,5 прожиткових мінімуми.

Станом на 01.03.2021 року щомісячна виплата на прийомних дітей/дітей-вихованців від народження до 6 років складає 4802.5 грн, для дітей від 6 до 18 років – 5987.5 грн, на дитину з інвалідністю – 6723.5грн та 8382.5 грн – відповідно.

Крім того, прийомні батьки отримують грошове забезпечення у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину, незалежно від розміру пенсії, аліментів, стипендії  чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину.

Основна умова успішного влаштування дитини у нову сім'ю - наявність контакту між новими батьками та дитиною. Контакт налагоджується ненав'язливо, поступово, але Ви маєте проявляти ініціативу, Ви маєте зацікавити дитину, щоб вона Вам довірилась, прийняла як батьків і наставників. Тоді і Ви, і дитина матимете повноцінну сім‘ю, підтримку, любов.

За консультаціями звертайтесь до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Словечанської сільської ради» за адресою : вулиця Київська, 5, с. Словечне Коростенського (Овруцького) району Житомирської області.

Завжди Вам раді!