Впродовж останнього тижня, за період з  23 по 29 січня 2023 року, в Житомирській області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло  5258 осіб, що на 3% хворих менше ніж за попередній тиждень. Відзначається епідемічна активність середнього рівня інтенсивності.     Зниження захворюваності відбулося за рахунок  дорослого населення.

В тому числі захворіло 2990 дітей, на 4,2% хворих дітей більше ніж за попередній тиждень. Питома вага дітей серед захворілих становить 56,8% .

Госпіталізовано 222 хворих, в тому числі 124 дітей. Летальних випадків не зареєстровано. В Україні зареєстровано 8 летальних випадків від грипу та його ускладнень.

В  Житомирі захворіло 1493 особи, що на 44 хворих більше ніж за попередній тиждень. Захворіло 955 дітей – на 39 хворих дітей більше ніж за минулий тиждень. Госпіталізовано в  Житомирі 50 хворих, в тому числі 39 дітей.

За результатами лабораторних досліджень зразків матеріалів,  проведених вірусологічною лабораторією Центру контролю та профілактики хвороб, за останній тиждень у 17 хворих визначено вірус грипу А. В тому числі у 7-ми хворих визначено вірус грипу А(Н3), у 5 хворих вірус грипу А(Н1)pdm09, ще у 5 хворих -- вірус грипу А не субтипований. Матеріал направлений для підтвердження до референт-лабораторії  МОЗ України.

Найкращим заходом профілактики грипу є профілактичні щеплення проти грипу.  Станом на 30 січня 2023 року в області щеплено проти грипу 3592 особи.

Найбільше щеплень зробили (за колишнім адміністративним поділом)  в Житомирському районі - 319, Коростишівському -285, Хорошівському -182,   Коростені – 189,  Бердичеві – 270 та  Житомирі – 1119 щеплень. Серед груп ризику найбільше щеплено медичних працівників - 2032 особи,  271 особа з хронічними захворюваннями, та 163 дитини віком до 5 років.

ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».