Фото без описуАфриканська чума свиней (далі – АЧС) – це вірусна інфекція, що вражає як свійських свиней, так і диких кабанів, спричиняючи високий рівень смертності серед тварин. Хоча вірус не становить загрози для людей, його вплив на сектор свинарства, економіку країни та регіони є значним, а потенційні наслідки для продовольчої безпеки можуть мати катастрофічний характер.

Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) внесло АЧС до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин.

Масштаби і темпи  географічного поширення та залучення до епізоотичного процесу поголів’я свиней різних порід, категорій та господарств різних форм власності (господарства населення, свиноферми різного типу, розміру та рівня біобезпеки), а також і популяцій європейського дикого кабана зробили АЧС однією з найбільших проблем для свинарства європейського регіону, в т. ч. і України, де на відміну від інших Європейських країн більшість випадків захворювання АЧС фіксується в свиногосподарствах.

Одним із чинників поширення вірусу африканської чуми свиней та захворювання свинопоголів’я на території країни є безконтрольне переміщення живих свиней та несанкціонована (стихійна) торгівля м’ясопродуктами. Як правило, в невстановлених місцях здійснюється реалізація м’яса та м’ясних продуктів, отриманих поза межами бойні та без проведення передзабійного та післязабійного огляду державним ветеринарним інспектором або офіційним ветеринарним лікарем.

З метою недопущення ймовірного розповсюдження збудника, забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо АЧС та гарантування продовольчої безпеки наголошуємо про неприпустимість здійснення торгівлі у невстановлених для цього місцях.

 Житомирське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області