Фото без опису

17 грудня у Львові відбувся підсумковий у цьому році Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України. Участь у заході взяв начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із представниками громад Житомирщини. Конгрес став платформою для підбиття підсумків співпраці громад і держави та визначення ключових напрямів подальших спільних зусиль.

 

Президент України Володимир Зеленський наголосив на важливості єдності, співпраці та взаємної підтримки для досягнення справедливого миру і відновлення країни. Однією з важливих ініціатив Президента є розширення участі представників громад в обговоренні ключових питань, що стосуються розвитку держави.

 

Від Житомирщини у Конгресі взяли участь представники 11 громад: Ружинської, Брониківської, Курнинської, Гришковецької, Бердичівської, Ярунської, Семенівської, Малинської, Чоповицької, Коростишівської та Райгородської.

 

Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко підкреслив, що громади області з початку повномасштабного вторгнення стали важливим елементом національного спротиву. Взаємодіючи з обласною військовою адміністрацією, вони активно розбудовують оборонні споруди на кордоні з Білоруссю, вирішують гуманітарні питання, надають соціальні послуги та підтримують регіональну економіку.

«Пріоритетом для громад області залишається підтримка Збройних Сил України, ветеранів та їхніх родин. Майже 80 тисяч захисників пройшли лікування та реабілітацію у закладах охорони здоров’я Житомирщини. В рамках ініціативи Президента України Володимира Зеленського за три роки було спрямовано понад 1 мільярд гривень на забезпечення житлом ветеранів та родин загиблих захисників, завдяки чому 542 родини отримали нові домівки. В області працює 22 ветеранські простори та близько 160 спеціалізованих пунктів надання послуг ветеранам і захисникам. Крім того, майже 4 тисячі ветеранів уже залучені до реабілітації через спорт та досягають значних успіхів на міжнародних спортивних змаганнях, виборюючи нагороди для України», – наголосив Віталій Бунечко.

Житомирська область приділяє особливу увагу допомозі внутрішньо переміщеним особам, яких наразі в регіоні проживає близько 60 тисяч. Серед них 15 тисяч дітей, 2,9 тисячі осіб з інвалідністю та понад 360 багатодітних родин. Для підтримки цієї категорії населення в області реалізуються п’ять проєктів будівництва житла у Житомирській, Звягельській, Новоборівській та Овруцькій громадах. Завдяки цим ініціативам майже 600 родин отримають нове житло, що сприятиме їхній адаптації та покращенню житлових умов.

«Крім того, Житомирщина демонструє активну солідарність з іншими регіонами України. Після значних руйнувань енергетичної інфраструктури Харкова громади області зібрали та передали генератори загальною потужністю понад 800 кіловатів. Також регулярно надаються будівельні матеріали для відновлення захисних споруд і пошкоджених будівель у Харківській області» – зазначив Віталій Бунечко.

У межах проєкту «Пліч-о-пліч» Житомирщина зробила значний внесок у відновлення Херсонщини після її деокупації. У селі Новоолександрівка було відновлено понад 70 будинків та соціальних об’єктів, на що спрямовано понад 36 мільйонів гривень. Донеччина також отримала допомогу: для потреб регіону область виготовила та доставила 60 тонн виробів оборонного призначення.

 

Водночас громади Житомирщини зміцнюють міжнародну співпрацю, збільшивши кількість угод і партнерств у 2,5 раза. Президент України Володимир Зеленський наголосив на важливості подальшої підтримки нашої єдності та координації зусиль задля посилення України, відновлення зруйнованої інфраструктури та подальшого розвитку країни.

 

Конгрес став майданчиком для отримання актуальної інформації від Президента України, очільників Верховної Ради та Уряду, головнокомандувача Збройних Сил України, представників міністерств

 

Житомирщина продовжує доводити свою активну позицію та готовність до реалізації масштабних завдань задля відновлення й розвитку України.

Фото без описуФото без опису

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису