Рішенням Ради оборони Житомирщини на час воєнного стану заборонено відвідування та в'їзд до лісу громадян, за вийнятком військових, правоохоронців, лісівників та органів місцевого влади. Таке рішення прийнято задля безпеки громадян, а також запобігання лісовим пожежам.

ЗАБОРОНЕНО на всій території області відвідування лісів та лісових масивів населенням для збору ягід, грибів, лікарських рослин, відпочинку тощо до видання окремого рішення.

Громадяни нестимуть адміністративну відповідальність за порушення. Штраф за це може досягати декілька десятків тисяч гривень.

Також під час військового стану на території області забоняється користування відеореєстраторів, зокрема заборона фото-, відеознімання доріг, обєктів інфраструктури, блокопстів та військових частин. Це необхідно для того, щоб уникнути  розголошення інформації, про переміщення та хід виконання завдань Сил оборони.

Війна триває й дотримання норм безпеки та виконання рішень Ради оборони є обов'язковим.